‘Gizli Dosya ve Klasörleri Göster’ Sorunu..

Mrb arkadaşlar,

Geçen gün amcamların dükkanına gitmiştim. Onların bilgisayarında bi sorun vardı. Gizli dosyaları göstermeye çalışıyodum fakat bi türlü olmuyodu. Otomatikmen Gizli Dosya ve Klasörleri Gösterme seçeneği işaretleniyordu. Bu da benim oldukça canımı sıkmıştı. Eve geldiğimde bi kaç araitırma yaptım ve bir kaç çözüme ulaştım. Bu çözümü siz değerli okurlarımla da paylaşmak istedim.

Bildiğiniz gibi Malware (Kötü amaçlı yazılım) ve Spyware (Casus yazılım) ve/veya çeşitli virüsler bilgisayarınız baş belası olmuştur. Bu nedenlerden dolayı bilgisayarınızda bir çok hatalar oluşabilir ama yılmayın. Hep o hataların çözümünü araştırın elbet bi sonuca ulaşırsınız. Neyse bunlarla sizi daha fazla meşgul etmiyim.

Gizli Dosya Virüsleri

Genelde bu virüsler, bilgisayarlara taşınabilir bellekler ile bulaşırlar. Bulaştığı zaman bu virüsler, bilgisayarı abluka altına alırlar, bilgisayarınızın hızlı çalışmasını engeller ve komut uygulamasında ters tepki yaratırlar. Bu yüzden bilgisayarınız sistem dosyaları bu virüsler yüzünden risk altına girebilir.

Gizli Dosya Virüslerinin İsimleri

Değerli okurlarım, sizin için bi kaç Gizli Dosya Virüsü İsimlerini araştırdım ve birkaç sonuca ulaştım. Bunları da sizinle paylaşmak istedim. Genelde bilindik virüslerdir.

n.com Virüsü, amvo.exe Virüsü, kavo.exe, tavo.exe, copy.exe, sxs.exe, bittorent.exe, hldrr.exe, rvhost.exe, ckvo.exe, ravmon.exe, mdm.exe, svchost.exe

Takipçilerim bilirler. Bu virüslerden olan Svchost.exe adlı virüs hakkında bi yazı yazmıştım (bkz:Svchost.exe Trojanı).

Bu virüs isimlerinin dışında başka isimlerde çıkabilmektedir. Genellikle varlıkları gizli dosyaları göster – gösterme durumundan sonra anlaşılıyor. Vakit geç değilken müdahale etmek gerekir. Yoksa küçücük bir virüs parçası yüzünden format atmak zorunda kalabilrsiniz. Ve hatta Bilgisayarınızın çökme ihtimalide olabilir.

Gizli Dosya Virüslerini Temizleme

Genelde bu virüsleri bilindik Anti-Virüs (Nod32, Kaspersky vb.) programları temizlemeyeilir. Bu Anti-Virüs programları genelde bu virüsleri tanımayabilirler. Bu yüzden bu virüsleri silmek için küçük bi programa ihtiyaç duyarız. Bu virüsleri temizlemek için kullanacağımız program ComboFix adlı programdır. Bu programla bu tür virüsler %100 temizlenebilmektedir. Bu programı indirmek için BURADAKİ linkte tıklamanız yeterlidir.

Ve on olarakta bu programı WinRAR ile çıkarıp, çalıştırabilirsiniz. İşlem bittikten sonra yaptığı işlemin kayıtlarını tutar, otomatik log oluşturur. Log dosyalarını rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak HayalSayfam.Com | ‘Gizli Dosya ve Klasörleri Göster’ Sorunu..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !