İP Adresi Bulma Teknikleri

Mrb arkadaşlar, Bugün kü yazım İP üzerine olucak. Genelde bu soru çok sorulur. İP adresi nasıl bulabilirim? Programı var mı? Gibi sorular geliyor. Bende İP Adresi Bulma Teknikleri ni elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.. Öncelikle İP bulma işlemlerini ikiye ayıralım.

  1. Site İP Adresi
  2. Kişisel İP Adresi
Kendi İP adresinizi bilmiyorsanız ve bilmek istiyorsanız Başlat>> Çalıştır >> ipconfig yazıp enterlayın. Daha sonra İP Adresi ‘niz karşınıza MSDOS ekranı ile çıkacaktır. Site İP Adresi Bulma Site İP Adresi bulma işlemini çeşitli programlarla da yapabilirsiniz fakat bunu yapmanın en kolay yolu Başlat>> Çalıştır >> cmd yazıp enterlayın. Daha sonra ping www.siteadresi.com diye yazın ve tekrar enterlayın. Daha sonra önünüze sitenin İP adresi çıkacaktır. Kişisel İP Adresi Bulma Kişisel İP Adresi Bulma ‘nın bir çok yolu vardır. Birkaç yolu anlatacağım.
  1. MS-DOS Yoluyla Bulmak
  2. Mail Yoluyla Bulmak
  3. NetMeeting Yoluyla Bulmak
MS-DOS MS-DOS ile İP alma yolu MSN Messenger programına bağlıdır. Yanlız bulmak her zaman doğru olmayabilir. Neyse. Farzedelim ki MSN ile biriyle konuşuyorsunuz. Hedef kişiye bir dosya yollayın. Dosyaadan kasıt, resim olabilir, müzik olabilir yani ne yollamak istiyorsanız yollayabilirsiniz. Dosyayı kabul ettiğinde (scrool bar dolduğunda) Başlat>> Çalıştır >> cmd yazıp enterlayın. MS-DOS ekranı gelecek. Oraya netstat yazın ve enterlayın. Karşınıza birkaç İP adresi çıkacaktır. Oradaki İP adreslerinden 2 hanesi ile başlyan İP adreslerine bakın. Eğer yanında ESTABLISHED yazısı varsa hedef kişinin İP adresini bulduk demektir. Ama İP adresleri birden fazla çıkabilir. Nedeni ise MSN de başka kişilerle sohbet etmektir. Mail Yoluyla Bu yöntem sadece size mail gelmişse işe yarıyabilir. Hotmail üzerinden; Hotmail hesabınızı açın. Sonra Options > Additional Options > Mail Display Settings > Message Headers kısmına gelin. Full ‘ü işaretleyin ve OK yapın. Şimdi ise İnbox ‘a geçin. Gelen maile tıklayın. Mail açıldığında mesajların üstünde yollayan kişinin İP adresini göreceksiniz. Yahoo Üzerinden; Yahoo hesabınızı açın ve İnbox ‘a girin. Sonra da IP sini almak istediğiniz kişinin mailini açın. Şimdi sağ üst köşede Full Headers yazısı olacak. Ona tıklayınca maili yazan kişinin IP adresini öğrenebilirsiniz.. NettMeting Yoluyla Bu yolda bir MSN yöntemi yoludur. MSN de IP sini almak istediğiniz kişiye NetMeeting uygulamasını kabul ettirirseniz karşınıza şöyle bir yazı çıkar; 84.000.000.00 numaralı kişiden yanıt bekleniyor.. Burada 84.000.000.00 numarası IP adresi oluyor yani. Bu makalenin kaynağı hayalsayfam.com sitesinin İP Adresi Bulma Teknikleri adlı konusudur.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !