SEO Sorgulama Siteleri (Türkçe)

Mrb arkadaşlar,

Bu yazımda ise size internet aleminde ücretsiz Webmaster araçları hizmeti veren siteler hakkında bilgi vermeye çalışacağım :) . SEO için gereken incelemeleri kolaylaştıran sitelerdir. SEO ‘yu bi scrip veya program ile inceleyemez ve kesin bi yargıya varamazsınız. Ama aşağıda vereceğim siteler sitenizin popülerliğini, backlinklerinizi, PR değerinizi, meta-tag lerinizi ve sayamadığım bir çok şeyi analiz etmeye yarayan sitelerdir.

1.) www.zirve100.net/info.php

Bu sitede bir çok sitenin PR değerini, Büyük Arama Motorlarında sitenizin hangi kelimede günde kaç kez arandığı ve en önemlisi ise sayfalarınız Meta-Tag Analizini yapmanızı sağlar. Benim Favori sitelerim arasındadır ve önemlisi ise Meta-Tag ‘larımı kontrol etmek için kullandığım sitedir.

2.) gopof.com/

Bu site ise, sitenizin hangi kelimede nerede ve/veya Google ‘da kaçıncı sırada olduğunu göstermeye yarayan bir eBurhan kuruluşu sitedir.

3.) zeytech.net/

Bu site tüm Webmaster camiasınca bilinen bir sitedir. Bu siteyi bilmeyen kalmamıştır diye düşünüyorum. Çünkü popülerliği ve harika Dizaynı ile göz kamaştıran ve bir çok hizmetleri sunan tam bir Webmaster sitesidir. Bu sitede bir çok hizmetten yararlanabilirsiniz.

Sunduğu hizmetler;

Bir veya birden fazla sitenin PageRank değerine bakabilir, sitenizdeki link yoğunluğunu öğrenebilir, tüm backlinklerinize gözatabilir, link çıkışlarını görebilir, siteniz hangi kelimede kaçıncı sırada öğrenebilir ve hatta Meta-Tag analizi yaptırabilirsiniz.

Tabii bu sitede bi yüzeysel olarak SEO aracıdır.

4.) www.sayfalar.com/

Bu site üyelik gerektiren bir SEO aracıdır. Üye olduktan sonra backlink sorgulama, pagerank sorgulama gibi hizmetlerden yaralanabilirsiniz. Ayrıca üye olduktan sonra, backlink sayılarınızın artışı – eksilişi ve Alexa değerinizin yükselişi ve inişi hakkında bir e-mail yollar ve bu e-mail ile sizi bilgilendirir.

Kaynak : Attack | HayalSayfam.Com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !